KÄR - HPK
BOS - TOR 2.00
CGY - COL 5.00
NSH - DAL 22.00

Veikko Karppinen

Keskushyökkääjäkh

Syntynyt:
30.1.1986 @ Kajaani
  • Maa
    FIN
  • Ikä
    v.
    33
  • Pituus
    cm
    184
  • Paino
    kg
    90
  • Käsi
    L

Vahvuudet:

Tasainen pelin kaikilla osa-alueilla. Perusvahva jässikkä, joka kouliintui liigatasolla duunariosaston mieheksi. Parhaimmillaan Mestiksessä MVP-osastoa.

Heikkoudet:

Ei saanut koskaan tarpeeksi isoa ruutua Kärpissä näyttääkseen todellisen potentiaalinsa. Tietty tasapaksuisuus ajoi miehen alempien kenttien mieheksi liigatasolla. Luistelu kankean oloista, ei räjähtävyyttä. Tähtimoodi hakusessa, vaikka saavutettavissa.

Päivitetty 18.9.2012

KausiOMSPP/O+/-R
2003-04Hokki30000-20
Mestis
2004-05Kärpät381222340.891824
A SM-liiga
2004-05Kärpät32020.67-30
A SM-liiga pudotuspelit
2005-06Suomi U2040110.25-24
Mestis
2005-06Kärpät332020401.213246
A SM-liiga
2005-06Kärpät122240.33-38
A SM-liiga pudotuspelit
2006-07Kärpät382240.11-239
SM-liiga
2006-07Kärpät18516211.171618
A SM-liiga
2007-08Kärpät480550.1016
SM-liiga
2007-08Kärpät2000000
SM-liiga pudotuspelit
2008-09Kärpät4946100.2116
SM-liiga
2008-09Kärpät121010.08-32
SM-liiga pudotuspelit
2008-09Hokki1011100
Mestis
2009-10Kärpät452460.13-124
SM-liiga
2009-10Kärpät1000000
SM-liiga pudotuspelit
2009-10Hokki102790.914
Mestis
2010-11Kärpät502570.1422
SM-liiga
2010-11Kärpät100000
SM-liiga pudotuspelit
2011-12Hokki431313260.628
Mestis
2011-12Hokki60220.334
Mestis pudotuspelit
YHTEENSÄ
SM-liiga2301022320.14-2117
A SM-liiga893758951.076688
Mestis611522370.61-446
SM-liiga pudotuspelit161010.06-32
A SM-liiga pudotuspelit154260.4-68
Mestis pudotuspelit60220.3304