TPS - ILV
NYI - STL 2.00
NYR - CAR 2.00
CBJ - NJD 2.00
MTL - FLA 2.30
DET - ANA 2.30
NSH - WSH 3.00
MIN - LAK 3.00
WPG - VGK 3.00
DAL - TBL 3.30
SJS - PIT 5.00

Miikka Tuomainen

Laitahyökkääjälh

Syntynyt:
22.5.1986 @ Turku
Varaus:
2004 Atlanta Thrashers 7. kierros #204
  • Maa
    FIN
  • Ikä
    v.
    32
  • Pituus
    cm
    191
  • Paino
    kg
    106
  • Käsi
    L

Vahvuudet:

Sarjan kookkaimpia pelaajia, järkälemäinen. Vahvana pelaajana hyvä suojaamaan kiekkoa. Käyttää kroppaansa.

Heikkoudet:

Kiekollisena kevyt. Ei ole tarpeeksi ilkeä ja röyhkeä. Myös kiekon kanssa kaipaa tietynlaista tarkkuutta, sillä kiekko karkaa Tuomaiselta välillä ihan normaaleissa kuljetustilanteissakin.

Rooli:
Pelaa kolmos- tai nelosketjussa.

Päivitetty 13.10.2011

KausiOMSPP/O+/-R
2002-03TuTo60000-20
Mestis
2003-04TuTo20107170.856
B SM-sarja
2003-04TuTo254370.28-42
Mestis
2003-04TuTo5000000
Mestis karsinta
2004-05TuTo424480.19322
Mestis
2004-05TuTo71010.1412
Mestis pudotuspelit
2004-05TuTo5145100
A I-divisioona
2005-06Lukko165380.5-64
A SM-liiga
2005-06Lukko8538126
A SM-liiga pudotuspelit
2005-06Lukko332240.12-112
SM-liiga
2006-07Lukko50110.2-30
A SM-liiga
2006-07Lukko5468140.26377
SM-liiga
2006-07Lukko31010.33-30
SM-liiga pudotuspelit
2007-08Lukko501230.06-855
SM-liiga
2007-08Lukko30000-10
SM-liiga pudotuspelit
2008-09Lukko58510150.26716
SM-liiga
2008-09Lukko61120.33425
SM-liiga playout
2009-10Lukko48117180.381520
SM-liiga
2009-10Lukko40000-12
SM-liiga pudotuspelit
2010-11Lukko434480.19-38
SM-liiga
2010-11Lukko111010.09-30
SM-liiga pudotuspelit
2011-12HIFK332240.12-741
SM-liiga
2011-12K-Vantaa1000000
Mestis
2011-12TPS151230.2-60
SM-liiga
2011-12TPS2000002
SM-liiga pudotuspelit
2012-13TPS6084120.2-422
SM-liiga
2013-14TPS511560.12-1227
SM-liiga
2014-15TUTO142350.36112
Mestis
YHTEENSÄ
SM-liiga4454146870.2-16278
Mestis881010200.23-236
SM-liiga pudotuspelit232020.09-84
A SM-liiga215490.43-94
B SM-sarja20107170.8506
A SM-liiga pudotuspelit8538126
Mestis pudotuspelit71010.1412
SM-liiga playout61120.33425
Mestis karsinta5000000
A I-divisioona5145100