Kalle Maalahti

SAI | #18 | Puolustajap

Syntynyt:
30.4.1991 @ Lappeenranta
Sopimus:
2019
  • Maa
    FIN
  • Ikä
    v.
    27
  • Pituus
    cm
    178
  • Paino
    kg
    85
  • Käsi
    L

Vahvuudet:

Kiekollisesti todella taitava puolustaja. Vanttera puolustaja taklaa paikan tullen arkailematta. Liikkuu sulavasti ja antaa hyvän avaussyötön.

Heikkoudet:

Välillä pelaa liian rohkeasti väärässä paikassa. Innostuu hyökkäämään välillä hieman liikaa.

Rooli:

Ykkös- tai kakkosparin puolustaja. Käyttökelpoinen ylivoimalla.

Päivitetty 04.09.2016

KausiOMSPP/O+/-R
2005-06SaiPa400004
C Sm-sarja Karsinta
2005-06SaiPa111230.2718
C SM-sarja
2006-07SaiPa103710116
C SM-sarja Karsinta
2006-07SaiPa136390.6928
C SM-sarja
2006-07SaiPa400000
B SM-sarja
2007-08SaiPa115380.7312
B SM-sarja Karsinta
2007-08SaiPa2619100.3875
B SM-sarja
2008-09SaiPa101890.98
B SM-sarja Karsinta
2008-09SaiPa202210
B I-Divisioona
2008-09SaiPa281780.29-338
A SM-liiga
2008-09SaiPa91120.22-616
A-SM-liiga karsinta
2009-10SaiPa35411150.43-1399
A SM-liiga
2010-11SaiPa31614200.65-748
A SM-liiga
2010-11SaiPa101340.4-220
A SM-liiga karsinta
2010-11SaiPa1000000
SM-liiga
2011-12SaiPa27111120.4485
A SM-liiga
2012-13SaiPa72020.292
SM-liiga
2012-13Jukurit193140.2110
Mestis
2012-13Hydraulic Oilers100000
Suomi-sarja
2012-13TuTo400006
Mestis
2012-13TuTo111120.188
Mestis Pudotuspelit
2013-14KooKoo60000-42
Mestis
2013-14SaiPa281450.18532
SM-liiga
2013-14SaiPa40000-42
SM-liiga pudotuspelit
2014-15SaiPa492680.16-655
SM-liiga
2014-15SaiPa40110.2500
SM-liiga pudotuspelit
2015-16SaiPa38115160.42526
SM-liiga
2015-16SaiPa60220.33-38
SM-liiga pudotuspelit
2016-17SaiPa301780.27-826
SM-liiga
2017-18SaiPa59619250.42-754
SM-liiga
2017-18SaiPa70440.57318
SM-liiga pudotuspelit
YHTEENSÄ
SM-liiga2121351640.3-11195
A SM-liiga1211243550.45-23270
B SM-sarja3019100.33075
Mestis293140.14-418
C SM-sarja2475120.5046
SM-liiga pudotuspelit210770.33-428
B SM-sarja Karsinta21611170.81020
Mestis Pudotuspelit111120.1808
A SM-liiga karsinta101340.4-220
C SM-sarja Karsinta1037101016
A-SM-liiga karsinta91120.22-616
C Sm-sarja Karsinta4000004
B I-Divisioona2022100
Suomi-sarja1000000