Toni Suuronen

KOO | #14 | Laitahyökkääjälh

Syntynyt:
30.6.1995 @ Hamina
Kasvattajaseura:
Titaanit
Sopimus:
2021
  • Maa
    FIN
  • Ikä
    v.
    24
  • Pituus
    cm
    180
  • Paino
    kg
    82
  • Käsi
    L

Vahvuudet

Nopea luistelija, joka ei pelkää mennä ahtaisiinkaan tilanteisiin.

Heikkoudet

Pieni koko tekee omat vaikeutensa pelaamiseen. Laukauksessa toivoimisen varaa.

Rooli

Ura miesten tasolla vasta käynnistymässä. Pelipaikka liigassa löytyy alemmista ketjuista.

Päivitetty 7.9.2015

KausiOMSPP/O+/-R
2011-12Lukko81230.3826
B SM-sarja karsinta
2011-12Lukko241321341.4246
B I-divisioona
2011-12Lukko213250.24-52
A SM-liiga
2012-13Lukko202212
B SM-sarja
2012-13Lukko47511160.34-559
A SM-liiga
2013-14Lukko481218300.63554
A SM-liiga
2014-15Lukko261110210.81-230
A SM-liiga
2014-15Lukko140000-40
SM-liiga
2014-15Lukko4000000
SM-liiga pudotuspelit
2014-15KeuPa HT61120.33-28
Mestis
2015-16Lukko481120.04-50
SM-liiga
2015-16Lukko2000000
SM-liiga pudotuspelit
2015-16KeuPa HT134480.6212
Mestis
2015-16KeuPa HT70110.14-34
Mestis pudotuspelit
2016-17Lukko5957120.2-340
SM-liiga
YHTEENSÄ
A SM-liiga1423141720.51-7145
SM-liiga12168140.12-1240
B I-divisioona241321341.42046
Mestis1955100.53-110
B SM-sarja karsinta81230.38026
Mestis pudotuspelit70110.14-34
SM-liiga pudotuspelit6000000
B SM-sarja2022102