| Uutiset |
Miika Lahdelle jatkosopimus JYPiin
Keskushyökkääjä Miika Lahti on tehnyt JYPin kanssa jatkosopimuksen kevääseen 2012 asti.
Markus Korhonen loppukauden LeKissä
Kokenut maalivahti Markus Korhonen pelaa loppukevään Lempäälän Kisan Mestis-joukkueen riveissä. Lisäksi LeKi ilmoitti tehneensä sopimuksen nuoren puolustajan Ville-Joonas Peltolan kanssa. Sen sijaan hyökkääjä Markus Kallion sopimus on purettu.
| Muut jutut |
Pikkuleijona Sointu kasvaa korkoa OHL:ssa
Ilveksen juniorimyllyn läpikäynyt pienikokoinen laitahyökkääjä Matias Sointu lähti vakavan loukkaantumisen jälkeen hakemaan uralleen uutta vauhtia Pohjois-Amerikasta. Kausi OHL:ssa on tuonut mukanaan jo seurasiirron ja nuorten MM-kilpailut.
Yhteistyö sujunut molempien ehdoilla
SaiPa ja Jukurit solmivat keväällä yhteistyösopimuksen. Yhteistyö on sujunut mallikkaasti, eikä kummankaan osapuolen päävalmentajalla ole ollut siitä negatiivista sanottavaa. Ari-Pekka Selin ja Pekka Lipiäinen kehuvat vuolaasti yhteistyön ensimmäistä vuotta.






