-
HeKin joukkue viittä vaille valmis
-
Kaisla siirtyy II-divisioonaan
-
Elo ja Hakulinen TuTo-hyökkäykseen
-
Pahkala siirtyy Red Ducksiin
-
KooKoo kiinnitti Yaworskin
-
LeKi nappasi Näppilän
-
Mäkiselle yhden ottelun panna
-
Jokipojat ja Hurtat yhteistyöhön
-
HeKi sopimukseen latvialaishyökkääjän kanssa
-
Ahtonen lopettaa pelaajauransa
Palmusta SaPKon maalivahti
SaPKo värväsi maalivahdikseen Esa-Tapio Palmun yksivuotisella sopimuksella. KooKoosta tuttu maalivahti on kärsinyt viime vuosina loukkaantumisista.
25-vuotias Palmu on pelannut Mestistä aiemmin neljällä kaudella kasvattiseurassaan KooKoossa, kunnes siirtyi kevääksi 2007 nostamaan Kotkan Titaaneita Suomi-sarjasta ylöspäin.
Menneellä kaudella Palmu oli kakkosdivisioonassa pelanneen valkealalaisseura LiTin kirjoilla, mutta kärsi polvivaivoista, eikä lopulta pelannut koko kauden aikana yhtään virallista peliä. Urallaan Palmu on edustanut myös SaiPaa, jossa sai tililleen myös kuusi SM-liigaottelua.
– Etsimme vielä toista maalivahtia. Kriteerinä meillä on ollut molareita etsittäessä, että tason pitää säilyä. Todennäköisesti toinenkin maalivahti selviää ensi viikolla, SaPKon toimitusjohtaja Markku Piirinen kertoo tiedotteessa.
|






