Roope Elimäki #37

  • Suomi
  • PELIPAIKKA:
    Keskushyökkääjä
  • KÄTISYYS:
    vasen
  • SOPIMUS:2018
  • syntynyt:
    18.6.1993
     
    Luumäki
  • pituus:
    177cm
  • paino:75kg
  • kasvattajaseura:
    ValKi

Uratilastot

KausiOMSPP/O+/-R
2010-11Pelicans100000
B I-divisioona
2010-11Pelicans303140.13-114
A SM-liiga
2010-11Pelicans60220.33-22
A SM-liiga karsinta
2011-12Pelicans481014240.5-632
A SM-liiga
2012-13Pelicans482128491.021330
A SM-liiga
2013-14Peliitat51120.4-32
Mestis
2013-14Pelicans381618340.8946
A SM-liiga
2013-14Pelicans124370.58-60
A SM-liiga pudotuspelit
2014-15Peliitat431211330.77118
Mestis
2015-16Pelicans141120.14-20
Liiga
2015-16Peliitat39820280.72-66
Mestis
2016-17Peliitat52240.830
Mestis
2016-17Pelicans4974110.22-812
Liiga
2016-17Pelicans20000-12
Liiga pudotuspelit
YHTEENSÄ
A SM-liiga16450611110.68072
Mestis922334670.73-526
Liiga6385130.21-1012
A SM-liiga pudotuspelit124370.58-60
A SM-liiga karsinta60220.33-22
Liiga pudotuspelit20000-12
B I-divisioona1000000

Lue myös

LIIGA | 18.4.2017 18:21
Pelicans on tehnyt jatkosopimukset maalivahtiensa Janne Juvosen sekä Joonas Haraldin kanssa. Heidän lisäkseen hyökkääjä Roope Elimäki jatkaa lahtelaisryhmässä.
LIIGA | 15.10.2016 21:21
Iikka Kangasniemi, Miska Siikonen, Aleksi Rekonen, Kimi Koivisto. Ja viimeisimpänä Roope Elimäki. Kyseiset hyökkääjät ovat puhkeamassa kukkaan väkevää syksyä pelaavassa Pelicansissa. Lauantaina Elimäki nakkasi kaksi maalia lahtelaisten 4−3-jatkoaikavoittoon päättyneessä ottelussa.
LIIGA | 7.4.2016 13:33
Pelicans kertoi tehneensä sopimuksen maalivahti Joona Voutilaisen kanssa. Maalivahtihankinnan lisäksi joukkue teki jatkosopimukset seitsemän pelaajan kanssa.
MESTIS | 21.4.2015 9:31
Heinolan Peliitat on tehnyt jatkosopimukset valmentajiensa Lauri Merikiven ja Jukka Varmasen kanssa. Heinolalaisseura on tehnyt sopimukset myös seitsemän pelaajan ja valmennusryhmään uutena liittyvän Marko Tuomaisen kanssa.

Lahti

Pelicans

Pelaajat