Roni Viirlas #71

  • Suomi
  • PELIPAIKKA:
    Puolustaja
  • KÄTISYYS:
    vasen
  • SOPIMUS:2015
  • syntynyt:
    20.5.1993
     
    Turku
  • pituus:
    189cm
  • paino:90kg

Vahvuudet:

Kiekollinen puolustaja, jolla on hyvä pelisilmä.

Heikkoudet:

Liigatasolle kaipaa vielä suoritusvarmuutta ja tasaisuutta otteisiinsa.

Päivitetty 22.5.2014

Uratilastot

KausiOMSPP/O+/-R
2008-09TPS81450,6312
C SM-sarja karsinta
2008-09TPS25512170,6838
C SM-sarja
2008-09TPS71230,434
C SM-sarja pudotuspelit
2009-10TPS500004
B SM-sarja karsinta
2009-10TPS26012120,4622
B SM-sarja
2009-10TPS200000
B SM-sarja pudotuspelit
2009-10TPS101110
B SM-sarja
2010-11Lukko361450,144
A SM-liiga
2010-11Lukko400000
A SM-liiga pudotuspelit
2010-11Lukko81340,54
B SM-sarja karsinta
2010-11Lukko500006
B SM-sarja
2011-12Lukko41812200,49-836
A SM-liiga
2012-13Lukko28322250,891730
A SM-liiga
2012-13SaPKo131120,1502
Mestis
2012-13Lukko181450,2846
SM-liiga
2012-13Lukko141120,14-512
SM-liiga pudotuspelit
2013-14Lukko2022112
A SM-liiga
2013-14LeKi70000-32
2013-14TUTO241450,2142
2013-14Jukurit3000020
Mestis
YHTEENSÄ
A SM-liiga1071240520,491072
Mestis472570,1536
B SM-sarja32013130,41028
C SM-sarja25512170,68038
SM-liiga181450,2846
SM-liiga pudotuspelit141120,14-512
B SM-sarja karsinta131340,3108
C SM-sarja karsinta81450,63012
C SM-sarja pudotuspelit71230,4304
A SM-liiga pudotuspelit4000000
B SM-sarja pudotuspelit2000000

Lue myös

MESTIS | 22.5.2014 15:30
Lukon kanssa sopimuksensa hiljattain purkanut Roni Viirlas siirtyy TUTOn riveihin.
SM-LIIGA | MESTIS | 6.2.2014 12:37
Kyseessä ovat 1993 tai myöhemmin syntyneet pelaajat.
SM-LIIGA | MESTIS | 5.2.2014 11:33
Jukurit lainaa Lukolta puolustaja Roni Viirlaksen ja hyökkääjä Niklas Näpin toistaiseksi voimassa olevilla lainasopimuksilla.
SM-LIIGA | MESTIS | 31.1.2014 16:28
Rauman Lukon sopimusvahti Oskari Setänen torjuu kuluvan kauden loppuun Mikkelissä.
SM-LIIGA | MESTIS | 11.11.2013 15:16
Lukon sopimuspelaajat Roni Viirlas ja Eetu Koski esiintyvät jatkossa TUTO Hockeyn sotisovassa.

Turku

TUTO

Pelaajat