Nico Lehto #52

  • Suomi
  • PELIPAIKKA:
    Puolustaja
  • KÄTISYYS:
    vasen
  • syntynyt:
    19.6.1990
     
    Oulu
  • pituus:
    183cm
  • paino:88kg

Vahvuudet:

 

Heikkoudet:

 

Rooli:

Uratilastot

KausiOMSPP/O+/-R
2005-06Kärpät211450,2445
C SM-sarja
2005-06Kärpät20110,527
C SM-sarja pudotuspelit
2006-07Kärpät210660,2920
B SM-sarja
2007-08Lukko332570,2163
B SM-sarja
2008-09VT-HT140330,216
2008-09K-Laser132460,468
Suomi-sarja
2009-10Kärpät41937461,121240
A SM-liiga
2009-10Kärpät120550,4218
A SM-liiga pudotuspelit
2010-11Kärpät51230,64
A SM-liiga
2010-11Kärpät505516
A SM-karsinta
2010-11K-Laser230330,1330
Mestis
2010-11Kärpät1500006
SM-liiga
2011-12K-Laser80220,254
Mestis
YHTEENSÄ
B SM-sarja54211130,24083
A SM-liiga461039491,071244
Mestis310550,16034
Suomi-sarja272790,33014
C SM-sarja211450,24045
SM-liiga15000006
A SM-liiga pudotuspelit120550,4218
A SM-karsinta5055106
C SM-sarja pudotuspelit20110,5027

Lue myös

MESTIS | 19.6.2014 11:25
TUTO värväsi riveihinsä edellisellä kaudella KooKoossa luutineen Nico Lehdon.
MESTIS | 13.4.2014 23:54
KooKoon puolustaja Nico Lehdolle on annettu neljän ottelun pelikielto 12.4. pelatun Jukurit-KooKoo-ottelun taklauksesta.
MESTIS | 27.11.2013 13:13
Mestis-joukkue Kouvolan KooKoon puolustajan Nico Lehdon runkosarja on ohi.
MESTIS | 18.4.2013 14:07
Kouvolan KooKoo julkaisi torstaina ison nipun pelaajasopimusta kaudelle 2013-14. Neljäntoista pelaajan jatkosopimuksen lisäksi kouvolalaisiin liittyy neljä uutta pelimiestä.
MESTIS | 12.11.2012 14:05
Kouvolan KooKoo jatkaa Santtu Huhtalan sekä Joonas Valkosen lainoja. Uutena lainapelaajana oranssimustiin liittyy puolustaja Nico Lehto.

Pelaajat