Joonas Toivanen #12

  • Suomi
  • PELIPAIKKA:
    Keskushyökkääjä
  • KÄTISYYS:
    vasen
  • SOPIMUS:2015
  • syntynyt:
    2.4.1991
     
    Varkaus
  • pituus:
    185cm
  • paino:90kg

Vahvuudet:

Hoitaa kaikki sentterin perushommat. Suoraviivainen ja vahva. Pisteitäkin kertynyt mukavasti plakkariin.

Heikkoudet:

Ei merkittäviä heikkouksia. Voisi olla hieman nopeampi ja rakentaa peliä hieman maltillisemmin.

Rooli:

Kakkosketjun keskellä ja pelaa myös erikoistilanteita.

Päivitetty 24.1.2013

Uratilastot

KausiOMSPP/O+/-R
2006-07Warkis1169151,3618
C SM-sarja karsinta
2006-07Warkis131310231,7710
C I-divisioona
2006-07Warkis303312
C I-divisioona lopputurnaus
2007-08KalPa92680,8925
B SM-sarja karsinta
2007-08KalPa26414180,6930
B SM-sarja
2007-08KalPa20110,52
B SM-sarja pudotuspelit
2008-09KalPa200000
A SM-liiga
2008-09KalPa848121,510
B SM-sarja karsinta
2008-09KalPa12610161,3349
B SM-sarja
2008-09KalPa20110,52
B SM-sarja pudotuspelit
2009-10KalPa37510150,4120
A SM-liiga
2009-10KalPa30110,332
A SM-liiga pudotuspelit
2010-11KalPa41625310,7636
A SM-liiga
2010-11KalPa10512171,7512
A SM-karsinta
2010-11KalPa20000-10
SM-liiga
2011-12SaPKo393580,21-420
Mestis
2011-12SaPKo50110,2-42
Mestis pudotuspelit
2011-12SaPKo110110
A I-divisioona karsinta
2012-13SaPKo44917260,59-440
Mestis
2013-14SaPKo54716230,43-1940
Mestis
YHTEENSÄ
Mestis1371938570,42-27100
A SM-liiga801135460,58056
B SM-sarja381024340,89079
B SM-sarja karsinta17614201,18035
C I-divisioona131310231,77010
C SM-sarja karsinta1169151,36018
A SM-karsinta10512171,7512
Mestis pudotuspelit50110,2-42
B SM-sarja pudotuspelit40220,504
A SM-liiga pudotuspelit30110,3302
C I-divisioona lopputurnaus3033102
SM-liiga20000-10
A I-divisioona karsinta1101100

Lue myös

MESTIS | 9.5.2014 15:23
Savonlinnan Pallokerhon hyökkäysosasto levenee neljällä pelaajalla, kun nimensä sopimukseen rustasivat kaksi jatkajaa ja kaksi uutta pässipaitaa.
MESTIS | 2.4.2013 15:11
Savonlinnan SaPKo avasi pelin omalta osaltaan julkaisemalla tiistaina kahdeksan jatkosopimusta.
MESTIS | 9.3.2012 22:22
Kuluvalla Mestis-kaudella SaPKossa debytoinut hyökkääjä Joonas Toivanen jatkaa pässipaidassa yksivuotisella jatkosopimuksella. Asiasta kertoi ensimmäisenä Kiekko-Itä-Savo.
MESTIS | 18.10.2011 18:30
Alkukauden Suomi-sarjan KeuPa HT:ssa kiekkoillut Taneli Maasalo tekee paluun pässipaitaan loppuviikon kattavalla sopimuksella. Asiasta kertoi ensimmäisenä Kiekko-Itä-Savo.
MESTIS | 19.4.2011 13:48
Savonlinnan Pallokerho on solminut ison tukun sopimuksia tulevalle Mestis-kaudelle 2011–2012. Uusina kasvoina pässipaidassa nähdään puolustajat Lasse Lappalainen ja Henri Tissari sekä hyökkääjä Joonas Toivanen.

Savonlinna

SaPKo

Pelaajat