Henri Kanninen #71

  • Suomi
  • PELIPAIKKA:
    Hyökkääjä
  • KÄTISYYS:
    vasen
  • SOPIMUS:2018
  • syntynyt:
    17.10.1994
     
    Jyväskylä
  • pituus:
    189cm
  • paino:80kg

Uratilastot

KausiOMSPP/O+/-R
2011-12JYP192020.11-74
A SM-liiga
2011-12JYP30000-20
A SM-liiga pudotuspelit
2012-13JYP37611170.46-816
A SM-liiga
2012-13JYP50110.2-30
A SM-liiga pudotupelit
2013-14JYP31120.67-12
A SM-liiga
2013-14JYP-Akatemia55109190.35424
Mestis
2014-15JYP-Akatemia1997160.84614
Mestis
2014-15JYP202020.1-30
SM-liiga
2015-16JYP-Akatemia81891.1340
Mestis
2015-16JYP47315180.38712
SM-liiga
2015-16JYP82130.3814
SM-liiga pudotupelit
2016-17JYP4775120.26-731
SM-liiga
2016-17JYP81010.13-22
SM-liiga pudotupelit
YHTEENSÄ
SM-liiga1141220320.28-343
Mestis822024440.541438
A SM-liiga59912210.36-1622
SM-liiga pudotupelit163140.25-16
A SM-liiga pudotupelit50110.2-30
A SM-liiga pudotuspelit30000-20

Lue myös

CHL | 31.10.2017 22:04
JYP ja Tappara pelasivat CHL:n pudotuspelien neljännesvälierissä ensimmäisen osaottelunsa, kun joukkueet iskivät yhteen Jyväskylässä. Henri Kanninen oli ketjunsa ohella JYPin parhaimmistoa. Jatkoaika haastatteli miestä ottelun jälkeen.
LIIGA | 21.2.2017 13:54
JYPin hyökkääjä Henri Kanninen loukkaantui viime perjantaina pelatussa Ässät–JYP-ottelussa. Joukkueen kapteeni Juha-Pekka Hytöselle puolestaan tuomittiin yhden ottelun pelikielto.
LIIGA | 10.2.2017 21:50
JYP sai perjantai-illan iloksi vieraita Lappeenrannasta, kun SaiPa tuli vieraaksi. Ottelusta muodostui hitaan alun jälkeen JYPin näytös ja hurrikaanipaidat ottivatkin tyylipuhtaan 4-0-voiton. Illan päätähtiä olivat kotijoukkueen puolelta Markus Ruusu ja Henri Kanninen.
LIIGA | 10.12.2016 20:59
JYP kohtasi lauantaina kotiluolassaan Kärpät. JYP oli ennen ottelua neljän ottelun tappioputkessa, mutta sai katkaistua putken voittamalla 3-0. Ottelun jälkeen yksi iloisimmista pelaajista oli Henri Kanninen, joka katkaisi maalittoman putkensa tekemällä voittomaaliksi jääneen osuman.
LIIGA | 29.11.2016 17:01
JYPin Henri Kanninen on asetettu kahden ottelun pelikieltoon lauantain KalPa-ottelun taklauksestaan.

Jyväskylä

JYP

Pelaajat