Liigan pudotuspelisivusto 2017

Liigan pudotuspelit alkavat 1. kierroksen otteluilla. Jatkoaika seuraa kevään huipennusta aina huhtikuun lopun finaaleihin asti.

Liigan Pudotuspelit 2017

Pistepörssi

#OMSP+/-R
1.Roope HintzIFK1431114+54
2.Juuso PuustinenIFK136612+82
3.Janne KeränenKAL186612+74
4.Veli-Matti SavinainenTAP175611+630
5.Jesse MankinenKAL185611+427
6.Valtteri KemiläinenTAP183811+310
7.Joonas RaskIFK134610+86
8.Michel MiklikJYP15639-216
9.Kristian KuuselaTAP18549+106
10.Jukka PeltolaTAP18459+30

Maalipörssi

#OMYVMAVMPL%
1.Juuso PuustinenIFK136001213,6
2.Janne KeränenKAL186201211,8
3.Michel MiklikJYP1561098,1
4.Sebastian RepoTAP18620710,3
5.Veli-Matti SavinainenTAP17500117,4
6.Jesse MankinenKAL18510116,9
7.Kristian KuuselaTAP17500910,6
8.Juha-Pekka HytönenJYP15500810,4
9.Blake ParlettTAP1850188,3
10.Patrik VirtaTPS6510623,8

Maalivahdit

#OMKAT%TNP
1.Denis GodlaKAL41,4693,55870
2.Dominik HrachovinaTAP181,4793,844114
3.Eero KilpeläinenKAL151,6893,813644
4.Antti LehtonenILV101,6993,732842
5.Emil LarmiHPK72,1193,572330
6.Juho OlkinuoraJYP132,1591,873052
7.Pekka TuokkolaJYP32,1391,78670
8.Oskari SetänenTPS62,3290,851490
9.Kevin LankinenIFK132,5090,593080
10.Janne JuvonenPEL22,6790,48380
▼ Näytä top 10 ▼

Loppuottelut

Tappara
4 - 2
KalPa

Ottelut ja tulokset

Välierät

Tappara
4 - 1
HIFK

Ottelut ja tulokset

Kalpa
4 - 3
JYP

Ottelut ja tulokset

Puolivälierät

x Sulje

Parhaat pistemiehet

#PPOMSP+/-R
1.Henrik HaapalaTAPLH51154560+1618
2.Veli-Matti SavinainenTAPLH55302656+1536
3.Teemu NurmiTAPLH59192342+414
4.Jani LajunenTAPKH59142135+522
5.Sebastian RepoTAPLH54112435+1780
6.Jukka PeltolaTAPLH51112435+1420
7.Jan-Mikael JärvinenTAPKH5672734+2320
8.Jerry D'AmigoILVLH48132033+347
9.Tapio LaaksoILVKH5992433-230
10.Otto KoivulaILVLH50102030-66

Maalivahdit

#OMKAT%NPT
1.Teemu LassilaTAP221,8992,833518
2.Dominik HrachovinaTAP412,0592,393983
3.Antti LehtonenILV332,1291,815717
4.Hannu ToivonenILV322,4891,262783
x Sulje
x Sulje

Parhaat pistemiehet

#PPOMSP+/-R
1.Tomi KallioTPSLH59203050+2344
2.Erik ThorellTPSLH56242044+1110
3.Juhamatti AaltonenIFKLH52192039+128
4.Jasper LindstenTPSLH60112637+2816
5.Dave SpinaTPSLH4882735+332
6.Eric PerrinTPSKH43131831+1318
7.Roope HintzIFKKH44191130+1018
8.Henrik TallinderTPSP59101929+1765
9.Curtis HamiltonTPSLH45151328-714
10.Kai KantolaIFKLH60151126-1842

Maalivahdit

#OMKAT%NPT
1.Aleksandar GeorgijevTPS271,7092,292527
2.Niklas BäckströmIFK171,8792,271382
3.Oskari SetänenTPS352,0492,163835
4.Kevin LankinenIFK422,1491,977997
x Sulje
x Sulje

Ottelusarjaennakko

KalPa - Pelicans

Tällä kaudella

Parhaat pistemiehet

#PPOMSP+/-R
1.Vili SopanenPELLH41202646+168
2.Juhani TyrväinenPELKH60142943+1446
3.Jaakko RissanenKALKH6093443+134
4.Janne KeränenKALLH60241842+108
5.Antti ErkinjunttiPELLH4693241+822
6.Jesse MankinenKALLH58182139+54
7.Matias MyttynenKALKH56142539+816
8.Iikka KangasniemiPELLH47102939+1547
9.Tommi JokinenKALLH60151328-626
10.Arttu IlomäkiKALLH5482028+1512

Maalivahdit

#OMKAT%NPT
1.Denis GodlaKAL182,1091,001384
2.Eero KilpeläinenKAL352,1291,434789
3.Karri RämöPEL72,3491,940194
4.Janne JuvonenPEL462,3691,1031065
x Sulje
x Sulje

Ottelusarjaennakko

JYP - HPK

Tällä kaudella

Parhaat pistemiehet

#PPOMSP+/-R
1.Antti SuomelaJYPKH58222345+637
2.Sakari ManninenHPKLH57162440+2412
3.Juha-Pekka HytönenJYPKH59172239+1022
4.Jani TuppurainenJYPLH60122739+526
5.Janne TaviJYPLH60132134+126
6.Joonas NättinenJYPLH4682331+351
7.Teemu TurunenHPKLH58111930+2110
8.Mikko KaltevaJYPP5842630-420
9.Niko KapanenHPKKH4972128+1720
10.Janne LahtiHPKLH49111627-112

Maalivahdit

#OMKAT%NPT
1.Pekka TuokkolaJYP321,9292,114700
2.Emil LarmiHPK462,1691,016962
3.Juho OlkinuoraJYP262,1692,243654
4.Antti KarjalainenHPK232,2790,332467
x Sulje
Tappara
4 - 3
Ilves

Ottelut ja tulokset

TPS
2 - 4
HIFK

Ottelut ja tulokset

KalPa
4 - 1
Pelicans

Ottelut ja tulokset

JYP
4 - 3
HPK

Ottelut ja tulokset

1. kierros

x Sulje

Parhaat pistemiehet

#PPOMSP+/-R
1.Simon SuorantaÄSSLH53181634+545
2.Jerry D'AmigoILVLH48132033+347
3.Ville KorhonenÄSSLH5992332+312
4.Otto KoivulaILVLH50102030-66
5.Aleksi MustonenILVLH59121628-44
6.Teemu RautiainenILVLH35151227+412
7.Jarno KärkiÄSSLH47121527+918
8.Jussi MakkonenÄSSKH4281927+716
9.Niko OjamäkiÄSSLH54141226+94
10.Charles BertrandÄSSLH6012921-618

Maalivahdit

#OMKAT%NPT
1.Andreas BernardÄSS442,0892,3841091
2.Antti LehtonenILV332,1291,815717
3.Ari AhonenÄSS182,4590,971413
4.Hannu ToivonenILV322,4891,262783
x Sulje
x Sulje

Parhaat pistemiehet

#PPOMSP+/-R
1.Mika PyöräläKÄRLH60262955+1520
2.Juhamatti AaltonenIFKLH52192039+128
3.Brock TrotterKÄRLH42121931-416
4.Roope HintzIFKKH44191130+1018
5.Ville LeskinenKÄRLH54161430+514
6.Jarkko MalinenIFKKH5032326-620
7.Mikko LehtonenKÄRLH56121325+450
8.John AlbertKÄRKH42121224016
9.Ryan O'ConnorIFKP5471623+412
10.Jesse SaarinenKÄRLH3461723+810

Maalivahdit

#OMKAT%NPT
1.Niklas BäckströmIFK171,8792,271382
2.Jussi RynnäsKÄR481,9792,5051135
3.Kevin LankinenIFK422,1491,977997
4.Sami AittokallioKÄR162,4191,271345
x Sulje
Kärpät
0 - 2
HIFK

Ottelut ja tulokset

i

Lue myös

Liigaseurojen viime tilikausi näyttää positiiviselta – katso seura seuralta

LIIGA | 11.8.2017 15:03
Moni liigaseura teki viime kaudesta hyvää taloudellisesta tulosta. Mestaruuden voittanut Tappara ja hopeaa saanut KalPa takoivat myös eniten euroja. lue lisää

Maanantaijää, viikko 10: Suosi suomalaisia, unohda ulkomaalaiset

LIIGA | 6.3.2017 9:43
Runkosarjaa on enää viikko jäljellä, joten Maanantaijäällä keskitytään edelleen pudotuspeleihin. Myös ulkomaalaisten pelaajien puuttuminen pistepörssin kärkipaikoilta puhuttaa. lue lisää

Analyysi loppukaudesta: Ilves nousee pudotuspeleihin, HIFK kuivilla

LIIGA | 23.2.2017 11:00
Liigan runkosarjan lopun tasaisin taisto käydään pudotuspeliviivan ympärillä. HIFK:n jatkopelipaikka on kriisipuheista huolimatta jo käytännössä varma. lue lisää

Vihellyksen jälkeen: Syyskausi pakettiin - Löytyykö Tapparan mestaruusjunalle pysäyttäjää?

LIIGA | 23.12.2016 14:00
Liiga on siinä pisteessä, että noin puolet kauden peleistä on runkosarjan osalta pelattu. Joulutauon myötä Vihellyksen jälkeen -podcast perkaa syyskauden tapahtumia. lue lisää

Maanantaijää, viikko 50: Liigan uusiutuneet maalivahtiduot arvosteltavana

LIIGA | MESTIS | 12.12.2016 9:05
Liigakausi on saavuttamassa puolivälinsä. Maanantaijäällä luodaan katsausta loppukauteen ja joukkueiden muuttuneisiin maalivahtiasetelmiin. Entä mitä Kärppien pitäisi tehdä Kai Suikkasen kanssa? lue lisää

Kommentit